Sportovní kurz Čížovka 11. – 15. 6. 2007
11. – 15. 6. 2007 se uskutečnil sportovní kurz 2. ročníků v rekreačním středisku „Drhleny“, Čížovka. Pobytu se zúčastnilo celkem 100 studentů, 13 instruktorů a 1 zdravotnice.
Studenti aktivně sportovali pod dohledem instruktorů. V prvních třech dnech hráli volejbal, frisbee, ringo, fotbal, nohejbal, stolní tenis a jednotlivé skupiny se učily spolupracovat při lanových a kooperačních hrách. Dále se naučili základům jízdy na kanoi na Drhlenském rybníku, základům orientace s pomocí mapy pro orientační běh a busoly, a poznávali krásy Českého ráje na kole. Ve volném čase se pod dohledem instruktorů koupali v pěkném bazénu nebo hráli badminton či tenis.
Kanoe byly zapůjčeny od firmy Bisport, Týnec nad Sázavou a zaplaceny Radou rodičů. Doprava lodí byla zajištěna firmou pana Tošovského, za což mu patří velký dík, neboť všechno proběhlo bez problémů a hlavně včas.
Čtvrtý den pobytu byl soutěžní. Dopoledne se všichni studenti zúčastnili orientačního běhu a odpoledne probíhaly turnaje v ringu, nohejbalu, volejbalu a stolním tenise. 7 cyklistů se zúčastnilo dobrovolné časovky do vrchu. Malý počet účastníků vyvážila hojná účast fanoušků!
Navečer proběhlo vyhlášení vítězů a předávání cen, na které přispěla Rada rodičů. Kurz proběhl bez problémů, pouze dvě studentky odjely domů během kurzu na doporučení zdravotnice. Celý týden jsme měli krásné počasí, které spolu s pěkným prostředím střediska zcela jistě přispělo k celkové pohodě a spokojenosti s kurzem.


24. 4. 2007 - GJM 2007 Poděbrady
V úterý 24. 4. jsme se zúčastnili krajského kola semifinálového závodu „GARNIER JUNIORSKÉHO MARATONU“ v Poděbradech. Naše školní družstvo obsadilo pěkné 7. místo a časem 2h 59min 35s pokořilo poprvé hranici 3 hodin. Příjemnější však bylo, že jsme dokázali držet krok s nejlepšími družstvy kraje. Závod se běží na 42 km (9 x 4 km + poslední závodník 6 km).
Reprezentovali nás: M. Hostonský, A. Pýcha, V. Zumr, T. Klíma, P. Tvaroha, L. Mareš, P. Macáková, B. Menčíková, J. Šustrová, M. Falta.
Děkuji touto cestou za příkladnou reprezentaci školy.
Mgr. R. Novák

Foto 1 - Foto 2 - Foto 3 - Foto 4 - Foto 5 - Foto 6


4. 3. - 8. 3. 2007 - Lyžařský kurz třídy 1.B
Vedoucí kurzu: Mgr. M. Šourková
Instruktorky: PhDr. K. Vaníčková, Mgr. V. Šulcová
Třída 1.B odjela na lyžařský kurz do Vítkovic v Krkonoších, na chatu Pergamentka. Lyžovačka to byla náramná, protože sněhu bylo dost, počasí nám přálo a vstřícnost vlekařů byla excelentní. Večery jsme trávili pohromadě při báječných hrách a výborné náladě - zásluhu si připisuje i třídní prof. Ing. J. Koláčná. Jen více takových fajn kurzů!

Foto 1 - Foto 2 - Foto 3 - Foto 4 - Foto 5


23. 2. 2007 - Okresní přebor středních škol ve stolním tenise
V pátek 23. 2. jsme se zúčastnili přeboru středoškoláků ve stolním tenise družstev. Družstva dívek i chlapců byla dvoučlenná a bojovali jsme v obou kategoriích. Dívky ve složení – E. Ginzlová a P. Žďánská soutěž vyhrály a postoupily tak do krajského kola, které se bude konat 29. 3. 2007 v Mladé Boleslavi. Blahopřejeme! Chlapci – Š. Lacek, M. Vilhan a T. Poláček skončili ve své skupině druzí a do finále se tedy neprobojovali. Zaslouží však rovněž pochvalu za příkladnou bojovnost!


18. - 24. 2. 2007 - Lyžařský a snowboardový kurz třídy 1.C
Třída 1. C se zúčastnila lyžařského a snowboardového kurzu v termínu od 18. do 24. února 2007. Kurz se konal ve Vítkovicích v Krkonoších na Braunově chatě a proběhl bez problémů. Celý týden jsme měli sníh, takže se všichni studenti naučili nebo zdokonalili v lyžování a nově i snowboardingu. Jedno odpoledne jsme též věnovali běžeckému výcviku a přestože podmínky nebyly ideální, studenti absolvovali cca devítikilometrový výlet na Rezek a zpět bez výrazných problémů. Tímto bych ráda pochválila třídu 1. C za skvělý přístup k celému kurzu. Všichni nejen nadšeně sportovali, ale také se aktivně zapojili do večerního programu na chatě a po celou dobu udrželi dobrou náladu. Na dobré náladě a hladkém průběhu kurzu se podíleli taktéž profesoři: Mgr. O. Hašlar, Ing. M. Vaníček a třídní profesorka Ing. T. Sedláková, za což jim děkuji.
Mgr. V. Kasalová


28. 1. - 2. 2. 2007 - Hodnocení lyžařského kurzu 1.A v Janských Lázních
Obsazení: Mgr. R. Novák, Mgr. I. Sova, Ing. M. Vaníček, Mgr. D. Musilová
Lyžařský kurz proběhl v Janských Lázních na sjezdovkách Černé hory a přilehlém areálu Formánek, s ubytováním na chatě Zámeček a bez vážných kázeňských problémů, za slušného počasí, s kvalitními sněhovými podmínkami ,"kvalitním" pedagogickým zázemím a velice učenlivou třídou. Po příjezdu na hory se uskutečnila seznamovací procházka s odpoledním lyžováním na sjezdovkách Formánek, kde se též uskutečnilo rozdělení do družstev. Od pondělí do pátku proběhl výcvik (nácvik dovedností a oblouků na svahu) na velice kvalitních sjezdovkách Černé hory, která byla postupně využívána i třetím družstvem. Všichni studenti zvládli základní výcvik (jedná se hlavně o studenty třetího družstva, poprvé lyžující). Souběžně proběhl i výcvik na běžkách se závodem jednotlivců a družstev. Kulturně-vzdělávací program probíhal průběžně, jeho hlavní náplň pak po 19 hodině, kdy byl rozkaz dne, následně doprovázen televizními zprávami a večerním zábavným programem. Též jsme absolvovali procházku s prohlídkou Janských Lázní. Touto cestou bych chtěl poděkovat i svým kolegům Daně, Milanovi a Ivanovi za krásné zážitky, spojené s bezproblémovým lyžařským kurzem.
Mgr. R. Novák


20. 1. - 26. 1. 2007 - LVVZ třídy 1.D
Na lyžařský kurz odjížděla třída 1. D s vedoucími J. Hlaváčovou, J. Volfovou a třídním prof. M. Žďánským v mírně pozměněném termínu a obavami o sněhové podmínky, které se vyplnily. 22. ledna ještě nebyl na horách sníh a my jsme museli první 3 dny "šlapat" pěšky. Prochodili jsme celé okolí Vurmovky, Aldrova, Roudnice, Dolních Vítkovic a také jsme se vydali na Rezek. Ve středu začalo sněžit a ve čtvrtek jsme konečně mohli zahájit výcvik na lyžích - dopoledne sjezdový, odpoledne běžecký včetně závodu štafetového. V pátek už nám pustili na Vurmovce vlek, takže se všichni žáci naučili nejen základům lyžování, ale i jízdě na vleku. Večery jsme si zpestřovali programy ve společenské místnosti včetně promítání videokazet o lyžování. Také jsme soutěžili ve vědomostním testu, kde nejvyšší cenu získali chlapci. Lyžák jsme si prostě užili a budeme na něj rádi vzpomínat.

Foto 1 - Foto 2 - Foto 3 - Foto 4 - Foto 5 - Foto 6 - Foto 7


21. 12. 2006 - Zimní sportovní den
Soutěží vypsaných předmětovou komisí tělesné výchovy se zúčastnili téměř všichni studenti školy.

Vítězi jednotlivých soutěží byli tito studenti či týmy:
basketbal => 3.C + 4.B
florbal – dívky => 3.B
florbal - chlapci => 4.A
orientační závod => 1.D
rychlobruslení => L. Teplá a V. Laichman
stolní tenis => M. Vilhan a E. Ginzlová

Byl to parádní vánoční den studentů i jejich profesorů.

Fotogalerie ze zimního sportovního dne.


14. 12. 2006 – Silový víceboj dívek
14.12.2006 se uskutečnil 1. ročník silového víceboje dívek, který se skládal ze čtyř disciplín – šplh, trojskok, hod plným míčem a sed-leh. Vítězkou se stala Simona Fialová ze třídy 1.C, druhá se umístila Zuzana Vávrová ze 4.A a třetí místo obsadila Barbora Menčíková z 1.C. Soutěže se zúčastnilo 36 dívek – vítězek třídních kol.


8. 12. 2006 – Přebor SŠ okresu Mladá Boleslav ve florbalu dívek
Hrálo se ve sportovní hale Gymnázia Dr. J. Pekaře a účast (hlavně konkurence) byla hojná. Soupeřilo celkem 9 týmů středních škol. Dívky OA MB bohužel nepostoupily ze skupiny. Podlehly Karmeli, která ve finále obsadila druhé místo hned za GJP.


30. 11. 2006 - Školní kolo ve šplhu
Zúčastnilo se ho 47 dívek a 9 chlapců.
Dívky: 1. Menčíková Bára; 2.-3. Fialová Simona a Křovinová Veronika
Chlapci: 1. Pekař Roman; 2. Mejstřík Petr; 3. Hostonský Marek
Další výsledky


23.11.2006 - Okresní kolo SŠ ve volejbale dívek
Děvčata naší školy obsadila v silné konkurenci 3. místo, když během turnaje prohrála pouze jeden zápas. Prof. M. Šourková, vedoucí týmu, poděkovala po skončení soutěže kapitánce Z. Vávrové a smečařce S. Sýkorové, studentkám 4. ročníku, za jejich vzornou reprezentaci během čtyř let. V základní sestavě dále hrály: T. Protivná – nahrávačka, K. Nečadová – smečařka, V. Kočová – univerzál, J. Menčíková – blok, smeč, B. Menčíková – smeč, blok, A. Kvasničková - blokařka.

Foto 1 - Foto 2


31. 10. 2006 - Okresní kolo středních škol v basketbalu děvčat
V úterý 31. října 2006 navázaly naše basketbalistky pod vedením prof. Hlaváčové na úspěchy atletek a přespolních běžkyň, když i ony zvítězily v okresním kole středních škol a postoupily do krajského kola. Družstvo je složeno ze současných a ještě nedávných hráček, proto se jejich vítězství očekávalo. Děvčata svou pověst favoritek potvrdila a poprvé v historii školy postoupila. Družstvo je složeno z 12 hráček, základní pětka hraje pod vedením kapitánky Lenky Kupcové ve složení:
Kupcová Lenka (4.B), Čuříková Tereza (2.B), Šulcová Veronika (2.A), Kolářová Lucie (2.A), Bečvárovská Petra (1.B)
a je doplněná těmito hráčkami:
Pražáková Tereza (1.B), Horáková Martina (4.A), Šístková Sandra (4.C), Hrádková Milada (3.C), Laubová Lucie (2.B), Hyková Tereza (2.C), Protivná Tereza (2.D).


20. 10. 2006 - Okresní kolo v plavání družstev
V pátek 20.10.2006 proběhlo okresní kolo v plavání družstev. Naše plavecké hvězdy se v silné konkurenci neztratily a vybojovaly 2 stupínky na bedně. Dívky s minimální ztrátou na G J.P. vyplavaly krásné 2. místo. Chlapci se umístili na 3. místě.

Foto 1 - Foto 2 - Foto 3 - Foto 4 - Foto 5


19. 10. 2006 - Krajské kolo středních škol v přespolním běhu
19. října 2006 dosáhly naše atletky dalšího úspěchu. Družstvo dívek ve složení Petra Macáková, Michaela Malá, Tereza Pražáková, Tereza Rybářová, Marie Ryklová, Jana Šusterová a náhradnice Aneta Flídrová obsadilo na krajském kole v přespolním běhu 3. místo. V jednotlivcích se umístila na výborném 3. místě Jana Šusterová ze třídy 3. B.


9. 10. 2006 - Okresní přebor středních škol v přespolním běhu
V pondělí 9. října 2006 uspořádala naše škola Okresní přebor středních škol v přespolním běhu. Družstvo dívek ve složení Jana Šusterová, Petra Macáková, Tereza Rybářová, Tereza Pražáková, Michaela Malá a Aneta Flídrová zvítězilo a postoupilo do krajského kola, které se bude konat 19. 10. v Žehušicích. Družstvo chlapců ve složení Pavel Tvaroha, Tomáš Nový, Václav Zumr, Tomáš Klíma a Ladislav Mareš skončilo na pěkném 4. místě.
V jednotlivcích se nejlépe umístila Jana Šusterová na 2. místě.

Celkové výsledky


5. 10. 2006 - Okresní kolo ve fotbale
Ve čtvrtek 5. 10. 2006 naši chlapci vybojovali krásné 3. místo v okresním kole ve fotbale za účasti 7 škol.
Výsledky:
0 : 0 se SPŠ, 1 : 0 s 8 G, v boji o 3.místo jsme na penalty zdolali Gymnázium Dr. J. Pekaře.
Nejlepším hráčem našeho družstva byl vyhlášen Jíří Král ze 4.C.

Foto


22. 9. 2006 a 26. 9. 2006 - Okresní a krajské kolo Středoškolského poháru v atletice dívek
22. září 2006 na stadionu J. Železného v Mladé Boleslavi soutěžili dívky i chlapci v okresním kole Středoškolského poháru v atletice. 12členné družstvo dívek zvítězilo, když porazilo obě favorizovaná družstva 8G a GJP, a postoupilo do krajského kola 26. září na Kladně. Tam jsme v silné konkurenci obsadily 6. místo z 10 družstev.

Výsledky okresního kola:
1. místo
Tereza Rybářová - výška - 160 cm - os. rekord
Jana Šustrová - 200 m - 29,1

2. místo
Kateřina Koláčná - 60 m - 8,7; dálka - 475 cm - os. rekord
Jana Šustrová - 800 m - 2:32,3
Jakub Zahrádka - koule - 13,50 m

3. místo
Barbora Menčíková - 200 m - 30,0

Výsledky krajského kola:
3. místo
Tereza Rybářová - výška - 148 cm

4. místo Kateřina Koláčná - dálka - 459 cm
Jana Šustrová - 800 m - 2:32,5

Foto 1